ÖZMAN, Mehmet

ÖZMAN, Mehmet
(İstanbul 1954) Gazeteci, spor köşe yazarı. Öğrenimini Bursa'da tamamladı. Setbaşı İlkokulu'nu, Çelebi Mehmet Ortaokulu'nu ve Bursa Erkek Lisesi'ni bitirdi. Mesleğe, lise sıralarında iken Hakimiyet gazete¬sinde okul maçlarıyla ilgili spor muhabirliğiyle başladı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi, bu fakülteye bağlı İşlet¬me İktisadı Enstitüsü'nde yönetim, organi¬zasyon ve endüstri ilişkileri üzerine uzmanlık eğitimi gördü. Ayrıca personel yönetimi ve basında organizasyon konusunda yüksek lisans yaptı. Hakimiyet ve daha sonra Doğru Hakimiyet gazetelerinde spor müdürlüğü ve yazı işleri müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bursa Hakimiyete geçti, bu gazetede de ekonomi ve bölge haberleri müdürlüğü, bir süre de sorumlu yazı işleri müdürlüğü yaptı.
Bursa'nın ilk maç spikcrlcrindendir. Radyo 5'de program yapımcılığı ve futbol maç yayınlarında spikerlik yapmakta, AS TVde spor programlarına yorumcu olarak katılmakta, ayrıca Bursa 2000 (Hakimiyet) gaze¬tesinde spor yazılan yazmaktadır (2002).
Bursa Gazeteciler Cemiyeti, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği ve Avrupa Topluluğu Demeği üyesi olan Ö'nün, Basın İşletmelerinde Yönetim Sorunları (1988) ad¬lı bir yapıtı vardır.


ÜYELERİMİZE İNDİRİM YAPAN FİRMALAR

BGC üyelerine indirim yapan sağlık ve eğitim kurumları ile yapılan sözleşmeler yenilendi. devamı

BGC ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU...

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından geleneksel olarak organize edilen “BGC Başarı Ödülleri Yarışması”... devamı

BİK GENEL MÜDÜRÜ DURAN: “BASINIMIZA KATKI İÇİN VARIZ”

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, BGC Başkanı Nuri Kolaylı’yı Basın Kültür Sarayı’ndak... devamı

BGC ÖDÜL SÜRECİ BAŞLADI

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen Gazetecilik Başarı Ödülleri Y... devamı

Marmara Bayram’ın konusu “Bursa turizmi”

Marmara Bayram Gazetesi’nde ana konu olarak “Bursa turizmi ve Bursa’nın bilinmeyen yöreleri” ele alınaca... devamı