“ÖNCELİĞİMİZ TRAFİK VE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE"

Bu sayfa 2017-09-29 13:04:32 tarihinde yayınlandı ve 392 kez okundu.

BGC Yönetim Kurulu, Bursa'ya atanan yeni Emniyet Müdürü Osman Ak’ı ziyaret etti.


Bursa'ya atanan yeni Emniyet Müdürü Osman Ak:

“ÖNCELİĞİMİZ TRAFİK VE

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE"

 

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı ile BGC Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa'ya atanan yeni Emniyet Müdürü Osman Ak’ı ziyaret etti.

Ziyarette Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak’a yeni görevinde başarılar dileyen Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Bursa basınına ilişkin bilgi verdi. BGC Başkanı Nuri Kolaylı, Bursa’nın köklü basın kuruluşlarına sahip olduğunu ve buna paralel olarak en güçlü yerel medyanın Bursa’da görev yaptığına dikkat çekerek, yerel medyanın demokrasilerin gelişmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak en önemli ilkelerinin “Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü” olduğunu vurgulayan Kolaylı, "Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ana ilke edinerek farklı siyasi görüşte de olsalar, bütün meslektaşlarımızı kucaklıyor, sorunlarımızın çözümü için çalışıyoruz. " dedi.

Ziyarette konuşan Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak da, yeni atandığı Bursa’da trafik sorunu ve uyuşturucu ile mücadele başta olmak üzere asayişin sağlanması için yoğun çaba harcandığına dikkat çekti. Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak trafik sorununa ilişkin olarak şunları söyledi:

“Trafik sorununun çözümüne katkıda bulunmak için yoğun bir çalışma başlattık. Ancak sadece bizim çabamızla çözümlenecek bir sorun değil. Bursa trafiğinin çözümüne Brüksel modeli önemli katkı sağlayacaktır. Brüksel’de ana geçişler yer altına alınarak trafik akışı sağlanmış. Bursa’da da yer altı geçişleri ile trafik sorunu bir ölçüde rahatlayabilir.”

Ziyarette, uyuşturucuyla mücadele ve asayiş konularındaki çalışmalara ilişkin de bilgi veren Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak, “Olaylara hızlı müdahale etmemizi sağlayan Güven Tim’lerini yeniden kurduk. Ardından motosikletli ekiplerin sayısını arttırmak istiyoruz. Böylece genel asayişin sağlanmasında önemli mesafe kat edeceğiz. Uyuşturucu ile mücadeleye özel önem veriyorum. Bursa’da uyuşturucu kullanımı genel istatistiklerin altında. Sentetik uyuşturucu kullanımının önlenmesi konusunda yapacağımız çalışmalar var” dedi.

Emniyet Müdürü Osman Ak’ı BGC’nin hizmet verdiği Basın Kültür Sarayı’na davet eden Başkan Nuri Kolaylı, son olarak Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini anlattı. BGC Başkanı ve TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, “Cemiyetimize ait olan arsayı kat karşılığı müteahhide vererek Basın Kültür Sarayı’nın yapımını sağladık. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.
Ziyarette Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’nın yanı sıra Başkan yardımcısı Fuat Kars, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Işıkkent, Hüseyin Yeşilkavak, Hülya Saatçi, Caner Evyapan, Volkan Tezcan, Ali Ufuk Alıntaş ile Genel Sekreter Sinan Tunç yer aldı.

KOLAYLI: 4. KUVVET BASIN DESTEKLENMELİ

BGC Başkanı Nuri Kolaylı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı” nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı... devamı

BGC ÖDÜL SÜRECİ BAŞLADI

BGC Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması’na başvurular başladı. devamı

Orhan Can vefat etti

Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve spor muhabiri Orhan Can vefat etti. devamı

“ÖNCELİĞİMİZ TRAFİK VE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE"

BGC Yönetim Kurulu, Bursa'ya atanan yeni Emniyet Müdürü Osman Ak’ı ziyaret etti. devamı

Özcan Ciyer vefat etti

BGC eski İdare Müdürü Özcan Ciyer, tedavi gördüğü Tıp Fakültesi Hastanesi'nde vefat etti. devamı