15 TEMMUZ DOSTLUĞU

Bu sayfa 2017-02-27 13:57:27 tarihinde yayınlandı ve 615 kez okundu.

Ağrı Valisi Musa Işın, darbe girişimine karşı TGK Yöneticileriyle birlikte yanında yer alarak destek veren BGC Başkanı Nuri Kolaylı’yı Bursa’da ziyaret etti.


15 TEMMUZ DOSTLUĞU

Ağrı Valisi Musa Işın, 15 Temmuz gecesi Ağrı’da bulunan ve darbe girişimine karşı gece yarısı TGK Yöneticileriyle birlikte yanında yer alarak destek veren TGK Genel Başkanı ve BGC Başkanı Nuri Kolaylı’yı Bursa’da ziyaret etti.

Darbe gecesi başlayan dostluğun devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ağrı Valisi Musa Işın, “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı dostumuz Nuri Kolaylı'ya iade-i ziyaret ettik. 15 Temmuz Darbe gecesi Ağrı’daydılar. Birlikte direnmiştik. Bugün yine bir aradayız” dedi. Ağrı’nın yatırımda öncelikli 23 şehir arasında yer aldığını ifade eden Vali Işın, Bursa’daki Ağrılı sanayici ve iş adamlarının Ağrı’ya yatırım yapması için çalıştıklarını sözlerine ekledi

Ağrı Valisi Musa Işın’ı Bursa’da ağırlamaktan büyük memnunluk duyduğunu ifade eden Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı da, 15 Temmuz gecesi Ağrı’da yaşananları anlattı.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sırasında, TGK başkan yardımcıları ile birlikte Ağrı Valisi Musa Işın’a destek vermek amacıyla makamına gittiklerini kaydeden Kolaylı, “Ertesi gün Başkanlar Kurulu toplantımızı tek maddeli gündemle topladık. Ağrı’da bulunan 74 Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Sayın Valimiz Musa Işın’la birlikte tek yürek halinde darbeye karşı olduğumuzu içeren bildirimizi okuyarak kamuoyu ile paylaştık” dedi.

 Ziyarette, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin, Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını da vurgulayan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini anlattı. Arsanın 1997 yılında satın alındığını ifade eden Kolaylı, “BGC’ye ait olan arsa kat karşılığı müteahhide verilerek Basın Kültür Sarayı’nın yapımı sağlandı. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nikâh Salonu, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.  

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını büyük bir memnuniyetle dinlediğini ve Basın Kültür Sarayı’nın önemli bir hizmet noktası olduğunu ifade eden Ağrı Valisi Musa Işın da, “Bugüne kadar sürdürdüğünüz başarılı çalışmaların artarak devam etmesini diliyorum. Basın meslek kuruluşları arasında öne çıkarak, Bursa’yı basının başkenti yaptığınız için kutluyorum” dedi.

Ağrı heyetinde, TGK Yönetim Kurulu üyesi ve  Ağrı Gazeteciler Cemiyet Başkanı Alaettin Aslan, Ağrı Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Saim Alpaslan, Doğu Bayazıt Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ali Efe,Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, SERKA İl Koordinatörü Ceren Kurğa da yer aldı.

KOLAYLI: 4. KUVVET BASIN DESTEKLENMELİ

BGC Başkanı Nuri Kolaylı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı” nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı... devamı

BGC ÖDÜL SÜRECİ BAŞLADI

BGC Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması’na başvurular başladı. devamı

Orhan Can vefat etti

Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve spor muhabiri Orhan Can vefat etti. devamı

“ÖNCELİĞİMİZ TRAFİK VE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE"

BGC Yönetim Kurulu, Bursa'ya atanan yeni Emniyet Müdürü Osman Ak’ı ziyaret etti. devamı

Özcan Ciyer vefat etti

BGC eski İdare Müdürü Özcan Ciyer, tedavi gördüğü Tıp Fakültesi Hastanesi'nde vefat etti. devamı