15 TEMMUZ DOSTLUĞU

Bu sayfa 2017-02-27 13:57:27 tarihinde yayınlandı ve 676 kez okundu.

Ağrı Valisi Musa Işın, darbe girişimine karşı TGK Yöneticileriyle birlikte yanında yer alarak destek veren BGC Başkanı Nuri Kolaylı’yı Bursa’da ziyaret etti.


15 TEMMUZ DOSTLUĞU

Ağrı Valisi Musa Işın, 15 Temmuz gecesi Ağrı’da bulunan ve darbe girişimine karşı gece yarısı TGK Yöneticileriyle birlikte yanında yer alarak destek veren TGK Genel Başkanı ve BGC Başkanı Nuri Kolaylı’yı Bursa’da ziyaret etti.

Darbe gecesi başlayan dostluğun devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ağrı Valisi Musa Işın, “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı dostumuz Nuri Kolaylı'ya iade-i ziyaret ettik. 15 Temmuz Darbe gecesi Ağrı’daydılar. Birlikte direnmiştik. Bugün yine bir aradayız” dedi. Ağrı’nın yatırımda öncelikli 23 şehir arasında yer aldığını ifade eden Vali Işın, Bursa’daki Ağrılı sanayici ve iş adamlarının Ağrı’ya yatırım yapması için çalıştıklarını sözlerine ekledi

Ağrı Valisi Musa Işın’ı Bursa’da ağırlamaktan büyük memnunluk duyduğunu ifade eden Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı da, 15 Temmuz gecesi Ağrı’da yaşananları anlattı.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sırasında, TGK başkan yardımcıları ile birlikte Ağrı Valisi Musa Işın’a destek vermek amacıyla makamına gittiklerini kaydeden Kolaylı, “Ertesi gün Başkanlar Kurulu toplantımızı tek maddeli gündemle topladık. Ağrı’da bulunan 74 Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Sayın Valimiz Musa Işın’la birlikte tek yürek halinde darbeye karşı olduğumuzu içeren bildirimizi okuyarak kamuoyu ile paylaştık” dedi.

 Ziyarette, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin, Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını da vurgulayan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini anlattı. Arsanın 1997 yılında satın alındığını ifade eden Kolaylı, “BGC’ye ait olan arsa kat karşılığı müteahhide verilerek Basın Kültür Sarayı’nın yapımı sağlandı. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nikâh Salonu, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.  

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını büyük bir memnuniyetle dinlediğini ve Basın Kültür Sarayı’nın önemli bir hizmet noktası olduğunu ifade eden Ağrı Valisi Musa Işın da, “Bugüne kadar sürdürdüğünüz başarılı çalışmaların artarak devam etmesini diliyorum. Basın meslek kuruluşları arasında öne çıkarak, Bursa’yı basının başkenti yaptığınız için kutluyorum” dedi.

Ağrı heyetinde, TGK Yönetim Kurulu üyesi ve  Ağrı Gazeteciler Cemiyet Başkanı Alaettin Aslan, Ağrı Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Saim Alpaslan, Doğu Bayazıt Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ali Efe,Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, SERKA İl Koordinatörü Ceren Kurğa da yer aldı.

BGC ödülleri sahiplerini buldu

BGC Başarı Ödülleri Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri törenle sahiplerini buldu. devamı

BGC Başarı Ödülleri Yarışması sonuçlandı

157 eseri tek tek değerlendiren 8 kişilik Jüri, toplam 15 başarı, 15 mansiyon ödülü verdi. devamı

BGC YÖNETİMİNDEN VALİ KÜÇÜK’E ZİYARET

BGC Başkanı Nuri Kolaylı ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret etti. devamı

KOLAYLI BGC’DE GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye’nin en etkin basın meslek kuruluşlarından Bursa Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına Nuri Kolaylı y... devamı

Salman’dan BGC’ye ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler ... devamı