Basına açıklama yasağı 10 gün içinde çözülecek

Bu sayfa 2013-10-05 17:14:06 tarihinde yayınlandı ve 1720 kez okundu.

BGC Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa’da kamu personelinin basına açıklama yapmasının izne bağlanması üzerine Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti.


Valilik tarafından alınan son kararla kamu personelinin basına hiçbir açıklama yapamadığını söyleyen BGC Başkanı Nuri Kolayı, bu durumun basit bir trafik kazasından kamu yatırımlarına kadar devletle ilgili her konuda bilgi akışını durdurduğunu söyledi.

Kararın gözden geçirilmesini isteyen BGC Başkanı Kolaylı, “Özel haber yapan meslektaşlarımıza saygımız var. Ancak rutin açıklamaların eskisi gibi bütün medya kurumlarını kapsayacak şekilde devam etmesini istiyoruz. Kamu ile medya arasında bilgi akışının kesilmesi, yanlış bilgilenme sorununu da beraberinde getirebilir. Ayrıca Bursalıların haber alma özgürlüğü kısıtlanmış olur” dedi.

Söz konusu uygulamanın yeni olduğunu ve sistemin oturması için zamana ihtiyaç olduğunu ifade eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu da, “Medyaya hangi açıklamanın yapılıp yapılmayacağını kişilerin inisiyatifine bırakamayız. Bu duruma bir düzen getirmeyi hedefliyoruz. Yaklaşık 10 gün içinde sistemin oturacağına ve haber akışının düzenli hale geleceğine inanıyorum. Bu süre sonunda sıkıntılar devam ederse yeniden sizlerle bir araya gelir ve çözüm yolunu birlikte ararız” dedi.

BGC heyetinde Başkan Nuri Kolaylı’nın yanı sıra Başkan Yardımcısı Fuat Kars, Genel Sayman İhsan Bölük, Yönetim Kurulu üyeleri Uğur Uslubaş ve Faruk Kahaman ile Genel Sekreter Sinan Tunç yer aldı.

Bayram Gazetesi hazırlık çalışmaları başladı

Kurban Bayramı’nın ilk günü yayınlanacak olan Marmara Bayram Gazetesi’nde ana konu olarak “Eğitim ve e... devamı

MEDYA’DA YAPILANMA VE ÖZGÜRLÜK ZAMANI

TGK ve BGC Başkanı Nuri Kolaylı’dan 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü açıklaması. devamı

Oktay Kayalar yaşamını yitirdi

BGC üyesi gazeteci Oktay Kayalar, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. devamı

BGC'LİLER İFTARDA BULUŞTU

Geleneksel BGC iftarı, Kültürpark Salon Medya'da yapıldı. devamı

BGC ÖDÜL SÜRECİ BAŞLADI

BGC Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması’na başvurular başladı. devamı