Basına açıklama yasağı 10 gün içinde çözülecek

Bu sayfa 2013-10-05 17:14:06 tarihinde yayınlandı ve 1879 kez okundu.

BGC Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa’da kamu personelinin basına açıklama yapmasının izne bağlanması üzerine Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti.


Valilik tarafından alınan son kararla kamu personelinin basına hiçbir açıklama yapamadığını söyleyen BGC Başkanı Nuri Kolayı, bu durumun basit bir trafik kazasından kamu yatırımlarına kadar devletle ilgili her konuda bilgi akışını durdurduğunu söyledi.

Kararın gözden geçirilmesini isteyen BGC Başkanı Kolaylı, “Özel haber yapan meslektaşlarımıza saygımız var. Ancak rutin açıklamaların eskisi gibi bütün medya kurumlarını kapsayacak şekilde devam etmesini istiyoruz. Kamu ile medya arasında bilgi akışının kesilmesi, yanlış bilgilenme sorununu da beraberinde getirebilir. Ayrıca Bursalıların haber alma özgürlüğü kısıtlanmış olur” dedi.

Söz konusu uygulamanın yeni olduğunu ve sistemin oturması için zamana ihtiyaç olduğunu ifade eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu da, “Medyaya hangi açıklamanın yapılıp yapılmayacağını kişilerin inisiyatifine bırakamayız. Bu duruma bir düzen getirmeyi hedefliyoruz. Yaklaşık 10 gün içinde sistemin oturacağına ve haber akışının düzenli hale geleceğine inanıyorum. Bu süre sonunda sıkıntılar devam ederse yeniden sizlerle bir araya gelir ve çözüm yolunu birlikte ararız” dedi.

BGC heyetinde Başkan Nuri Kolaylı’nın yanı sıra Başkan Yardımcısı Fuat Kars, Genel Sayman İhsan Bölük, Yönetim Kurulu üyeleri Uğur Uslubaş ve Faruk Kahaman ile Genel Sekreter Sinan Tunç yer aldı.

BGC ödülleri sahiplerini buldu

BGC Başarı Ödülleri Yarışmasında dereceye giren basın mensuplarının ödülleri, Nilüfer Sahnesinde sah... devamı

BGC Başarı Ödülleri Yarışması sonuçlandı

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından geleneksel olarak organize edilen “BGC 2018 Başarı Ödülleri Yarışmas... devamı

Vali Yakup Canbolat BGC’ye konuk oldu

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC Yönetim Kurulu üyeleriyle ... devamı

BGC ÖDÜL SÜRECİ BAŞLADI

Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması’na başvurular başladı. devamı

VALİ CANBOLAT: BASINLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ

BGC yönetim kurulu, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı ziyaret etti. devamı