BGC’de fotoğraf sergisi

Bu sayfa 2013-10-25 10:23:49 tarihinde yayınlandı ve 2722 kez okundu.

BGC Sergi Salonu’nda, Patikalar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Kekil Şimşek’in “Mustafakemalpaşa Kırsalında Kadın” temalı fotoğraf sergisi açıldı.


Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Kültür Sarayı’ndaki sergi salonunda, Patikalar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Kekil Şimşek’in “Mustafakemalpaşa Kırsalında Kadın” temalı fotoğraf sergisi açıldı.
Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğiyle izlenime açılan sergideki fotoğraflar, Patikalar Dergisi’nin Mustafakemalpaşa köylerine yönelik araştırmaları sırasında Mustafakemalpaşa Derneği Başkanı Kekil Şimşek’in çektiği 35 fotoğraftan oluşuyor.
Sergideki fotoğraflar, bir kurul tarafından seçildikten sonra Patikalar ve Mustafakemalpaşa ile ilgili kimi şairlere gönderildi ve ellerindeki fotoğraf veya fotoğraflara ilişkin izlenimlerini şiirle ifade etmeleri istendi. Sergide, bu şairlerin başlığı ilgili fotoğraf olan şiirleri de yer alıyor.
“Mustafakemalpaşa Kırsalında Kadın” fotoğraf sergisi bugüne kadar Bursa’da 3, Susurluk’ta bir ve Mustafakemalpaşa’da 2 kez sergilendi.
Patikalar dergisi genel yayın yönetmeni Kekil Şimşek’in objektifinden çıkan ve Mustafakemalpaşa köylerinde kadınların hayatın içindeki duruşları ile durumlarını yansıtan 35 fotoğrafa şiir yazan şairler: Meliha Akay, Şaban Akbaba, Oya Aksu, Şener Aksu, Minel Altıner, Gün Anasal, Dilek Ayrıbaş, Mahir Dönmez, Necati Gülmez, Melek Kara, İsa Oruç, Arif Ödemiş, Ferda Özen, Güney Özkılınç, Çiçek Polat, Mehemet Şahin,Melis Taşkın, Filiz Tatar, N.Tirben, Nadide Utku, Dilek Yılmaz…
Sergide, adı geçen şairlerin bazı kitapları ile Nadide Utku’nun masal kitaplarının yanında,  Mustafakemalpaşa’da yedi yıldır yayımlanmakta olan Aylık Kültür ve Sanat Dergisi Patikalar’ın bazı sayıları ile yayımladığı kitaplara da yer veriliyor.


BGC ödülleri sahiplerini buldu

BGC Başarı Ödülleri Yarışmasında dereceye giren basın mensuplarının ödülleri, Nilüfer Sahnesinde sah... devamı

BGC Başarı Ödülleri Yarışması sonuçlandı

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından geleneksel olarak organize edilen “BGC 2018 Başarı Ödülleri Yarışmas... devamı

Vali Yakup Canbolat BGC’ye konuk oldu

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC Yönetim Kurulu üyeleriyle ... devamı

BGC ÖDÜL SÜRECİ BAŞLADI

Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması’na başvurular başladı. devamı

VALİ CANBOLAT: BASINLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ

BGC yönetim kurulu, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı ziyaret etti. devamı