BGC’de fotoğraf sergisi

Bu sayfa 2013-10-25 10:23:49 tarihinde yayınlandı ve 2496 kez okundu.

BGC Sergi Salonu’nda, Patikalar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Kekil Şimşek’in “Mustafakemalpaşa Kırsalında Kadın” temalı fotoğraf sergisi açıldı.


Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Kültür Sarayı’ndaki sergi salonunda, Patikalar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Kekil Şimşek’in “Mustafakemalpaşa Kırsalında Kadın” temalı fotoğraf sergisi açıldı.
Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğiyle izlenime açılan sergideki fotoğraflar, Patikalar Dergisi’nin Mustafakemalpaşa köylerine yönelik araştırmaları sırasında Mustafakemalpaşa Derneği Başkanı Kekil Şimşek’in çektiği 35 fotoğraftan oluşuyor.
Sergideki fotoğraflar, bir kurul tarafından seçildikten sonra Patikalar ve Mustafakemalpaşa ile ilgili kimi şairlere gönderildi ve ellerindeki fotoğraf veya fotoğraflara ilişkin izlenimlerini şiirle ifade etmeleri istendi. Sergide, bu şairlerin başlığı ilgili fotoğraf olan şiirleri de yer alıyor.
“Mustafakemalpaşa Kırsalında Kadın” fotoğraf sergisi bugüne kadar Bursa’da 3, Susurluk’ta bir ve Mustafakemalpaşa’da 2 kez sergilendi.
Patikalar dergisi genel yayın yönetmeni Kekil Şimşek’in objektifinden çıkan ve Mustafakemalpaşa köylerinde kadınların hayatın içindeki duruşları ile durumlarını yansıtan 35 fotoğrafa şiir yazan şairler: Meliha Akay, Şaban Akbaba, Oya Aksu, Şener Aksu, Minel Altıner, Gün Anasal, Dilek Ayrıbaş, Mahir Dönmez, Necati Gülmez, Melek Kara, İsa Oruç, Arif Ödemiş, Ferda Özen, Güney Özkılınç, Çiçek Polat, Mehemet Şahin,Melis Taşkın, Filiz Tatar, N.Tirben, Nadide Utku, Dilek Yılmaz…
Sergide, adı geçen şairlerin bazı kitapları ile Nadide Utku’nun masal kitaplarının yanında,  Mustafakemalpaşa’da yedi yıldır yayımlanmakta olan Aylık Kültür ve Sanat Dergisi Patikalar’ın bazı sayıları ile yayımladığı kitaplara da yer veriliyor.


Basın Etik ve Akreditasyon Kurulu ilk toplantısını yaptı

BGC ev sahipliğinde gerçekleşen ilk toplantıda Basın Etik ve Akreditasyon Kurulu İşleyiş Esasları ele alı... devamı

Başkan Aktaş BGC’ye konuk oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BGC Yönetim Kurulu toplantısına konuk oldu. devamı

Bayram Gazetesi hazırlık çalışmaları başladı

Kurban Bayramı’nın ilk günü yayınlanacak olan Marmara Bayram Gazetesi’nde ana konu olarak “Eğitim ve e... devamı

MEDYA’DA YAPILANMA VE ÖZGÜRLÜK ZAMANI

TGK ve BGC Başkanı Nuri Kolaylı’dan 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü açıklaması. devamı

Oktay Kayalar yaşamını yitirdi

BGC üyesi gazeteci Oktay Kayalar, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. devamı