BGC’DEN YILDIZ’A BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

Bu sayfa 2016-12-16 14:02:33 tarihinde yayınlandı ve 991 kez okundu.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız'a şehit olan polislerle ilgili başsağlığı ziyaretinde bulundu.


Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız'a Bursaspor – Beşiktaş maçı sonrası meydana gelen hain terör saldırısında şehit olan polislerle ilgili başsağlığı ziyaretinde bulundu. Selami Yıldız, gazetecileri Nilüfer ilçesindeki yeni emniyet müdürlüğü binasındaki makamında ağırladı. Bursa basın kuruluşları olarak tüm emniyet teşkilatının üzüntüsünü paylaştıklarını belirten Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Selami Yıldız'a başsağlığı dileklerinde bulundu.

BGC Başkan Yardımcısı Fuat Kars ile Yönetim Kurulu üyeleri Ersin Yıldıran, Uğur Uslubaş, Faruk Kahraman ve Ali Atmaca’nın da yer aldığı ziyarette, BGC Başkan Nuri Kolaylı, “Terör saldırılarında güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımızı şehit vermenin derin acısını yaşıyoruz. Gerekçesi ne olursa olsun ve nereden gelirse gelsin terör bir insanlık suçudur. Bu nedenle aklıselim tüm kesimlerce lanetlenmeli ve terörle mücadele edilmelidir. Birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve demokratik yaşamı hedef alan terör saldırılarını Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak lanetliyor, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” dedi.

Terör olayları ve darbe girişimi sırasında sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm basın mensuplarına teşekkür eden Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız, “Şehitlerimiz bizim kahramanlarımız, onların her biri birer Seyit Onbaşı. Seyit Onbaşılar olduğu sürece Türk milletini kimse bölemez. Türk milletinin hiç bir zaman sırtı yere gelmez” dedi.

Terör saldırısında şehit olan polis memuru Hüseyin Akyüz'ün baba ocağına ziyarette bulunduğunu anlatan Yıldız, "Tüm şehitlerimizde olduğu gibi Hüseyin kardeşimiz de son derece mert bir insan. Kimsenin hakkını yemeyen her zaman hakkı ve haklıyı savunan bir kardeşimizdi. Babası Nizam amca eli öpülesi bir insan. En son 1 ay önce oğlunun yanına İstanbul'a gitmiş açık açık ‘oğlum sana bir şey olsa biz ne yaparız hiç düşünüyor musun?’ demiş. Hüseyin hiç düşünmeden ‘şehit olurum baba, sen yoksa benim şehit olmamı istemiyor musun?’ diye cevap vermiş" dedi.

23 yaşındaki Hüseyin Akyüz'ün hiç düşünmeden tatlı canını vatanı ve devleti için feda ettiğini belirten Emniyet Müdürü Yıldız, "Hüseyin'in arkadaşlarının dediğine göre ölmeden önce Facebook hesabından konumu cennet paylaşımında bulunmuş. Sanki içine doğmuş" diye konuştu.

Yıldız, 4 kardeşten en küçüğü olan Hüseyin Akyüz'ün Karabük'te üniversitede okuyan ikiz kardeşinin de bu olayın ardından polis olmaya karar verdiğini mezun olur olmaz polis olmak için başvuracağını söylediğini belirtti. Baba Nizam Akyüz'ün ikiz oğullarına Peygamber Efendimizin şehit olan torunları Hasan ve Hüseyin'in isimlerini koyduğunu anlatan Yıldız "Şehitlik herkese nasip olmaz" diye konuştu.

 

Beşiktaş'taki bombalı saldırıda şehit düşen Bursalı polis memuru Hüseyin Akyüz’ün ölmeden önce Facebook hesabından konum olarak cennet paylaşımında bulunduğu ortaya çıktı. Şehit polis memurunun üniversitede okuyan 23 yaşındaki ikiz kardeşi Hasan Akyüz'ün de üniversiteyi bitirince polis olmak için müracaat edeceği öğrenildi.

BGC ödülleri sahiplerini buldu

BGC Başarı Ödülleri Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri törenle sahiplerini buldu. devamı

BGC Başarı Ödülleri Yarışması sonuçlandı

157 eseri tek tek değerlendiren 8 kişilik Jüri, toplam 15 başarı, 15 mansiyon ödülü verdi. devamı

BGC YÖNETİMİNDEN VALİ KÜÇÜK’E ZİYARET

BGC Başkanı Nuri Kolaylı ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret etti. devamı

KOLAYLI BGC’DE GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye’nin en etkin basın meslek kuruluşlarından Bursa Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına Nuri Kolaylı y... devamı

Salman’dan BGC’ye ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler ... devamı