BGC Yönetimi Vali Karaloğlu’nu ziyaret etti

Bu sayfa 2013-08-29 13:28:43 tarihinde yayınlandı ve 1990 kez okundu.

BGC Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa\\\'nın yeni Valisi Münir Karaloğlu\\\'nu makamında ziyaret etti.Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Nuri Kolaylı, Başkan Yardımcıları Erdal Çolak, Fuat Kars, Genel Sayman İhsan Bölük yönetim kurulu üyeleri Hakan Işıkkent, Uğur Uslubaş, Mehmet Ali Ekmekçi, Mesut Demir, Hülya Saatçi, Rıza Ertekin, Hasan Akbaş ve Genel Sekreter Sinan Tunç, Bursa'nın yeni Valisi Münir Karaloğlu'nu Heykel’deki makamında ziyaret etti.
Ziyarette Bursa basınına ilişkin bilgi veren BGC Başkanı Nuri Kolaylı, Anadolu’daki ilk matbaanın Erzurum’dan sonra Bursa’da kullanıldığını, ilk yerel gazetenin de Hüdavendigar olduğunu anlattı. Bursa’nın köklü basın kuruluşlarına sahip olduğunu ve buna paralel olarak en güçlü yerel medyanın Bursa’da görev yaptığına dikkat çeken Nuri Kolaylı, yerel medyanın demokrasilerin gelişmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.
Yerel medyanın Bursa'nın yöneticileriyle işbirliği yapmasının çok önemli olduğunu da belirten Kolaylı, "Bursa Gazeteciler Cemiyeti olarak sürekli valilerimiz, belediye başkanlarımız ve bütün yerel yöneticilerimizle çok iyi çalışmalar yapıyoruz. Tabi ki bazen basın ile yerel yöneticilerin ters düştüğü zamanlar oluyor. Böyle bir durumda uzlaşmayı sağlamak için BGC olarak çaba sarf ediyoruz. Bursa'da inşallah önümüzdeki dönemde sizlerle çok iyi çalışmalar yaparız" dedi.
Ziyarette konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu da şunları söyledi:
“Kentlerin önemli dinamiklerinden biri de basındır. Kentte yapacağımız hizmet süresi içerisinde işbirliği yapmamız, sizin desteğinizin olmasını önemsiyoruz. İnşallah doğru yaptığımız şeylerin yanında, hatalarımız olduğunda uyarıcı olarak yine yanımızda görürüz. Hiçbir zaman karşımızda görmeyi arzu etmeyiz. Hep yanımızda olun. Yerel basını her çalıştığım yerde önemsiyorum. Bursa'ya baktığımızda yerel basını en güçlü illerden bir tanesi. Bu da hem kent için hem de kenti yönetenler için bir şanstır. İnşallah görev sürem içerisinde beraber ortak güzel işler yaparız diye temenni ediyorum.”


BGC ödülleri sahiplerini buldu

BGC Başarı Ödülleri Yarışmasında dereceye giren basın mensuplarının ödülleri, Nilüfer Sahnesinde sah... devamı

BGC Başarı Ödülleri Yarışması sonuçlandı

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından geleneksel olarak organize edilen “BGC 2018 Başarı Ödülleri Yarışmas... devamı

Vali Yakup Canbolat BGC’ye konuk oldu

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC Yönetim Kurulu üyeleriyle ... devamı

BGC ÖDÜL SÜRECİ BAŞLADI

Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması’na başvurular başladı. devamı

VALİ CANBOLAT: BASINLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ

BGC yönetim kurulu, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı ziyaret etti. devamı