Salman’dan BGC’ye ziyaret

Bu sayfa 2018-02-08 12:32:05 tarihinde yayınlandı ve 284 kez okundu.

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC yönetimini ziyaret etti.


AK Parti İl Başkanı Salman’dan BGC’ye ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC yönetimini ziyaret etti. 
Basın Kültür Sarayı’ndaki BGC merkezinde gerçekleşen ziyarette Bursa basınına ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ilişkin bilgi veren Nuri Kolaylı, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını söyledi. 
BGC Başkanı Nuri Kolaylı, Bursa’nın köklü basın kuruluşlarına sahip olduğunu ve buna paralel olarak en güçlü yerel medyanın Bursa’da görev yaptığına dikkat çekerek, yerel medyanın demokrasilerin gelişmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.
Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini anlatan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, arsanın 1997 yılında satın alındığını ifade ederek, “BGC’ye ait olan arsa kat karşılığı müteahhide verilerek Basın Kültür Sarayı’nın yapımı sağlandı. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.   
Bursa basının “küçük Bâb-ı Âli” olarak bilindiğini ve İstanbul’un ardından en güçlü basının Bursa’da olmasından gurur duyduklarını ifade eden AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da, hafta sonu yapılacak olan BGC genel kurulu öncesi başkan Nuri Kolaylı’ya başarı diledi. 
Gerek hızlı, doğru ve objektif habercilik, gerekse basın etiğine uyum açısından Bursa basınının tüm Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, “Güçlü yerel basınımız, Bursa’mızın ekonomik gücünü ve eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini en iyi şekilde tamamlamaktadır” diye konuştu. 
BGC Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Işıkkent, Hülya Saatçi, Nejat Kırbulut, Mesut Demir,  Cemal Ekentok, Musa Öztürk, Ali Atmaca ve Genel Sekreter Sinan Tunç’un da yer aldığı ziyarette daha sonra Bursa Basın tarihi Müzesi ile Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi gezildi.

Akkılıç Araştırmaları Yarışması sonuçlandı

Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü’nün bu yılki sahipleri açıklandı. devamı

BGC YÖNETİMİNDEN BAŞKAN AKTAŞ’A ZİYARET

BGC Başkanı Nuri Kolaylı ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı... devamı

BGC ödülleri sahiplerini buldu

BGC Başarı Ödülleri Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri törenle sahiplerini buldu. devamı

BGC Başarı Ödülleri Yarışması sonuçlandı

157 eseri tek tek değerlendiren 8 kişilik Jüri, toplam 15 başarı, 15 mansiyon ödülü verdi. devamı

BGC YÖNETİMİNDEN VALİ KÜÇÜK’E ZİYARET

BGC Başkanı Nuri Kolaylı ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret etti. devamı