Vali Yakup Canbolat BGC’ye konuk oldu

Bu sayfa 2019-01-22 14:54:57 tarihinde yayınlandı ve 2803 kez okundu.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.


Vali Yakup Canbolat
BGC’ye konuk oldu

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC Yönetim Kurulu üyeleriyle, Ataevler’deki BGC merkezinde bir araya geldi.
Ziyarette, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin tarihçesine ve çalışmalarına ilişkin bilgi veren Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, BGC’nin, Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını ifade etti.
Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin, Bakanlar Kurulu kararıyla “kamu yararına dernek” statüsünde çalıştığını söyleyen Kolaylı, üyelere doğum, vefat ve evlilik yardımı yapıldığını, ayrıca üyelerin üniversitede öğrenim görev çocuklarına burs verildiğini kaydetti.
Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini de anlatan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, “Cemiyetimize ait olan arsayı kat karşılığı müteahhide vererek Basın Kültür Sarayı’nın yapımını sağladık. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nikâh Salonu, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.
Basın Kültür Sarayı’nı gezen ve yapılan çalışmaları çok beğendiğini ifade eden Vali Yakup Canbolat, “Basın Kültür Sarayı’nı gezerken, Bursa basınının gücüne şahit oldum. Böylesine bir binaya sahip olmanız ve kendi ayaklarınızın üzerinde durmanız çok güzel. Başkan Nuri Kolaylı’yı ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum ” dedi.
Ziyarette çalışmalara ilişkin de bilgi veren Bursa Valisi Yakup Canbolat, “Bursa’da genel olarak, belli bir merkezde sıkışıp kalan büyümeden kaynaklanan sorunlar yaşanıyor. Sorunların hiç biri çözümsüz değil. İlk 3 aylık çalışma dönemimde edindiğim bilgiler doğrultusunda güzel Bursamız için çalışıyoruz. Bu süreçte basınımızla da uyum içindeyiz. İşbirliğimizin artarak devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.
Ziyarette Bursa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ülker Uygun’un yanı sıra BGC Başkan Yardımcıları Fuat Kars, Ahmet Akhan, Hakan Işıkkent, İhsan Altıkardeş, Genel Sayman T. Fikret Sönmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Kundakçı, Hüseyin Yeşilkavak, Hülya Saatçi, Mehmet Ali Ekmekçi, Ruhi Berber, Genel Sekreter Sinan Tunç ve BGC İdare Müdürü Sedef Işıkkent de yer aldı.

ÜYELERİMİZE İNDİRİM YAPAN FİRMALAR

BGC üyelerine indirim yapan sağlık ve eğitim kurumları ile yapılan sözleşmeler yenilendi. devamı

BGC ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU...

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından geleneksel olarak organize edilen “BGC Başarı Ödülleri Yarışması”... devamı

BİK GENEL MÜDÜRÜ DURAN: “BASINIMIZA KATKI İÇİN VARIZ”

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, BGC Başkanı Nuri Kolaylı’yı Basın Kültür Sarayı’ndak... devamı

BGC ÖDÜL SÜRECİ BAŞLADI

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen Gazetecilik Başarı Ödülleri Y... devamı

Marmara Bayram’ın konusu “Bursa turizmi”

Marmara Bayram Gazetesi’nde ana konu olarak “Bursa turizmi ve Bursa’nın bilinmeyen yöreleri” ele alınaca... devamı