EVLERİMİZE KAVUŞUYORUZ

Bu sayfa 2017-02-28 14:58:23 tarihinde yayınlandı ve 5408 kez okundu.

Konutlarımızın teslim takvimi belirlendi.

BGC Yunuseli Konutları’nın değerli hak sahipleri,
Bursa Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde ve Bursa Valiliği organizasyonunda TOKİ tarafından inşaatı tamamlanan 452 konutun hak sahiplerine teslimi, 2 Mart Perşembe günü başlayacak ve Mart ayı içerisinde tamamlanacak.
TOKİ ve Ziraat Bankası yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, konutların teslimi için öncelikle, Ziraat Bankası’nda açılan hesaplarınıza yatırılması gerekenler şöyle:
1- Konut bedelinin yüzde 1’i oranındaki KDV –(Örneğin 122.000 TL olan konut için 1.220TL yatırılması gerekiyor)
2- DASK-deprem sigortası- ve konut sigorta bedeli (Daire başı en üst rakam 410 TL. Fazla yatan hesabınızda artı bakiye olarak kalacaktır)  
3- Ortak gider avansı; 2+1 daireler için 824 TL, 3+1 daireler için 931 TL (ORTAK GİDER AVANSI: Ortak Mahal ve Kapıcı Dairelerinin Elektrik, Su ve Doğalgaz Abonelik ve Sözleşme Giderleri, Site Yönetimi Merkezi Demirbaşların Alınması, Teknik Malzeme ve Ekipmanların Alımı, Ortak Alan ve Blok Bakımı İçin Temizlik Araç ve Gereçlerinin Alınması, Peyzaj Bakım Malzemelerinin Alınması, Site Yönetimi ve Yönlendirme Tabelalarının Kurulması, Blok Girişleri İçin İlan ve Duyuru Panolarının Yaptırılması, Demirbaş ve Yatırım Giderleri İçin Bir Defaya Mahsus Alınacaktır. Avans Bedelinin 390,00 TL’si Doğalgaz Merkezi Sistem Güvence Bedeli, 75,00 TL’si Doğalgaz Kullanım Avans Bedeli olup bu Bedel Merkezi Sisteme Gelecek Doğalgaz faturalarının kuruma ödenmesinde sıkıntı yaşanmaması için havuzda tutulacaktır. Site Sakinlerine Gelecek Olan Faturalardan Düşülmeyecektir. Ayrıca toplanan avans bedeli’nin 105,00 TL’si Elektrik Dağıtım Bağlantı Bedeli olarak hesaplanmıştır.) Diğer detaylar teslim anında yasayla site yönetimini üstlenen TOKİ Emlak yönetimi tarafından atanacak görevlilerce bildirilecek. 

HESAPLAMA ÖRNEĞİ:
122.000 TL’lık 2+1 örneğindeki bir daire için;
1.220 TL + 410 TL + 824 TL = 2.454 TL yatırılması gerekiyor.

154.000 TL’lık 3+1 örneğindeki bir daire için;
1.540 TL + 410 TL + 931 TL = 2.881 TL yatırılması gerekiyor.

KDV bedelini hesaplamada kullanacağınız konut fiyat listelerini ekte bilgilerinize sunuyoruz. Diğer yandan 3+1 dairelerde yeni değerleme yapıldığı için, taksit zammı oranında  bir miktar fazla yatırmaları ( yaklaşık 100 TL) gerekiyor. 

Ziraat Bankasında şu sıralar emekli promosyon işlemleri olması nedeniyle büyük bir yoğunluk yaşanıyor. 
Bu nedenle, bankaya işlem için gittiğinizde işlemlerinizin kısa sürede tamamlanabilmesi için hesapladığınız bedeli ya bankamatik, ya da internet üzerinden kendi hesabınıza yatırmanız gerekiyor.  
Bu bedeli yatırdıktan sonra, aşağıda yer alan takvime göre her iş günü 09.00 ile 11.00 saatleri arasında bankaya giderek işlemlerini yaptırabilirsiniz. 
Bankadan dekontların yanı sıra, Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin bir nüshasını almanız gerekiyor. Bu dekontların fotokopisini çektirip asıllarıyla birlikte yanınızda bulunması gerekiyor.

KONUT TESLİMİ:
Ekte yer alan Konut Teslim Takvimine göre şantiyeye giderek konutunuzu teslim almanız için yanınızda bulunması gerekenler şunlar: 
1) Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı) ve A4’e çekilmiş fotokopisi, 
2) KDV tutarının bankaya yatırıldığına dair dekont ve A4’e çekilmiş fotokopisi,
3) Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshasının fotokopisi,
4) Eğer konut vekâleten teslim alınacak ise vekâletnamenin aslı ve fotokopisi,

Müteahhit ve müşavir firmanın teslimi sırasında ve sonrasında tespit ettiğiniz eksiklikler veya onarılması gerekenler bildirilecektir. Bir tutanak düzenlenecektir.

Daha sonra yapılan tutanakla birlikte Site Yönetim odasına gidilerek, ortak gider avansı makbuzu teslim edilecek ve Kat Maliki Formu doldurulacaktır. Siteyle ve yönetimle ilgili diğer tüm bilgileri buradaki görevlilere sorabilirsiniz. 

Konutlarımızda sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde oturmamız dileğiyle…

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına
Nuri Kolaylı


EKLER:

BGC ödülleri sahiplerini buldu

BGC Başarı Ödülleri Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri törenle sahiplerini buldu. devamı

BGC Başarı Ödülleri Yarışması sonuçlandı

157 eseri tek tek değerlendiren 8 kişilik Jüri, toplam 15 başarı, 15 mansiyon ödülü verdi. devamı

BGC YÖNETİMİNDEN VALİ KÜÇÜK’E ZİYARET

BGC Başkanı Nuri Kolaylı ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret etti. devamı

KOLAYLI BGC’DE GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye’nin en etkin basın meslek kuruluşlarından Bursa Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına Nuri Kolaylı y... devamı

Salman’dan BGC’ye ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Ömer Aybar, Bursa Gazeteciler ... devamı